• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Haritası

Ziyaretçi Defteri


 İsim 
 Mail 
 Konu 
 Mesaj    
 
 
 
          

Yazılan mesajlar

galip (20/10/2016 16:52)
Konu : asarcık
Mesaj : öğretmenim ve yasamak ve atanmak istediğim tek yer
kılavuzlu (30/09/2015 08:07)
Konu : memleket
Mesaj : Büyükşehir yasası çıkınca dedik ki bu hizmet köylere nasıl gider. Hizmet yapılsa bile geç olur diye şahsen ben eleştirdim. Bu bayramda Asarcık ilçemiz ve köylerinde gördüğüm kadarı ile bazı yollar sıcak asvalt yapılmış, çıkılmayan köylerin yolları sağlam betonla yapılmış. Hizmet kısmen başlamış yani, inşallah devamı olur.
kılavuzlu (20/07/2015 12:02)
Konu : ASARCIK
Mesaj : Bu bayramda 4 gün Asarcık İlçemizde idim. Uzun zamandan beri şahsen ben İlçemizde yaşamıyorum.Özellikle yaz aylarında sahillerde nem ve sıcaktan bunalıyoruz.İlçemizde sıcak yaz günlerinde oldukça serin, hatta akşamları üşüdük bile. Bir kez daha anladık ki bizim oralar yaz aylarında yaşamaya değer.
çiğdem (18/06/2015 21:32)
Konu : kesealan hızırlı
Mesaj : merhabalar ben kesealan hızırlı ilkokuluna atandım.sanırım okul kapanıyormuş.kapanırsa nereye taşınacak bilgisi olan varsa cevap versin lütfen..teşekkürler...
Recep (09/02/2015 15:23)
Konu : resim
Mesaj : BEMBEYAZ KARLI RESİMLERLE SÜSÜLENDİĞİNDE SİTEYE ATARSANIZ MANZARA ÇOK DAHA GÜZEL OLUR
Recep (09/02/2015 15:21)
Konu : resim
Mesaj : asarcığımızın bembeyaz kar yağdığında tüm köylerin resimlerini atmanız temennii ile selam asarcıklı hemşehrilerim
yılmaz (08/02/2015 20:27)
Konu : hasret
Mesaj : selam can asarcıklılar bızler kurbet dekı bır avuc hasret canlar
geldıgımız de ılgı ısteyen gurbet kus ları
yanlızsunu demeden gecemıcem tuvaletımızı yap madınız
sayın okuyanlar bu konuyu cozelım lutven
ahmet çakırsoy (07/01/2015 21:05)
Konu : muktarlık sıtesındekı hataların duzeltılmes icin yeşilköy muktarın ısmı hala rakı mülgadır keza telofonlarda oyle
Mesaj : Sıtedekı hataların.düzeltilmesi.
"Muhtarım; telefon numarası ve fotoğraf ulaştırırsanız eklerim. Eski muhtara ait bilgileri sildim."
Editör Notu
özleyiş (16/12/2014 20:43)
Konu : ESKİ ASARCIK
Mesaj : Bizin çocukluğumuzda ve gençliğimizde,Asarcık merkez cumartesi günleri dolup taşardı,insanlarda bir heyecan bir koşturmaca devam eder giderdi.Köyde yaşayan biri olarak,bu heyecan bende de vardı.Şimdi ise ben Asarcık dışında yaşıyorum,ayda bir memlekete yolum düşüyor.Eski dostlarla bulduğum kadarıyla sohbet edip dertleşiyorum.Şöyle bir tesbitim oldu maalesef,Asarcık halkına sanki bir şeyler olmuş,heyecan ve dayanışma kalmamış,sanki insanların geleceğe yönelik hedefleri yok gibi duruyor.Bilmem belki de bana öyle geliyor.Ama ben yine de eski Asarcığımızı özlüyorum.Nerede o seksenli ve doksanlı yıllardaki heyecan,maalesef kalmamış.
Sılaya selam (18/11/2014 08:37)
Konu : Gürbet
Mesaj : Bir hafta önce doğduğum,büyüdüğüm memleketim olan Asarcık'a gittim. İlçemizde yol ve kaldırım çalışmaları var,başkanımız gücünün yettiğince bir şeyler yapmaya istekli,çok hevesli ve çalışkan birisi.Fakat Asarcık ilçemiz ve köylerinde aslında, ülkemizinde büyük sorunu olan hızlı bir göç hareketi var.Böyle giderse Asarcıkta kimse kalmayacak,gençler artık eşlerinden ve çocuklarından ayrı yaşamak istemiyor.Bence de haklılar tabi ki, bu göç meselesine çözüm bulunamazsa Asarcık ilçemiz yaşanmaz hale gelir,çay içecek kimseyi de bulamayız. Ve çok yazık olur.
Yalnız Kurt (14/10/2014 13:20)
Konu : Memleketim
Mesaj : Bu kurban bayramında Asarcık ilçemizde yaptığım gözlemimde,80''li ve 90''lı yıllara doğru bir hafızamı yokladım.Nereden nereye diye,binlerce şükür ederek, gezindim durdum.Özellikle bizim jenerasyon ve sonrası insanların eğitime ve değişime,ilçemizin ve memleketimizin kalkınmasına katkısını gördüm.Artık biz gürbetciler olarak,övüne övüne Asarcığımızı herkese anlatabiliriz.
mustafa kurt (22/09/2014 18:47)
Konu : asarcık
Mesaj : Asarcık çok güzel. şirin ve her şeyi ile zengin bir ilçemiz. Kavak ta yapılan güreşlere ilk kez seyirci olarak katıldım. Fena değildi. Akyazı Mahallesinde böyle bir etkinliğin olması güzeldir. Asarcıklılar'ı kutlarım.
agah gökdağ (08/06/2014 18:20)
Konu : Yağlı güreş hk
Mesaj : TRT de Asarcık ta yağlı güreş olacağını duydum gelmek isterdim lakin tarihi kaçırdım ,sitesnizde hiç bir açıklama yok. Demek ki sizler yağlı güreşlere önem vermiyorsunuz TRT kadar...
"Sözünü ettiğiniz haberden haberim yok. Belki ilçeleri karıştırdınız. Asarcık' ta kurban bayramının ikinci günü Akyazı ve Emirmusa Mahalle'lerinde güreşler yapılır. Ayrıca İlçe Merkezinde de geleneksel yağlı güreşler ve rahvan at yarışları yapılır ve genelde de eylül ayının birinci veya ikinci haftası yapılıyor. Geçen yıl ve daha önceki yıllara ait haber ve fotoğrafları arşivden bulabilirsiniz. Asarcık' a her zaman bekleriz."
Editör Notu
MUSTAFA KEMAL AKÇAY (08/05/2014 14:08)
Konu : hasret ve özlem
Mesaj : MERHABA GÜZEL VE ŞİRİN İLÇENİN GÜZEL İNSANLARI BEN BABAMIN MEMURİYETİ DOLAYISIYLA 1991 1996 YILLARI ARASINDA ASARCIKTA YAŞADIM EKMEĞİNİ YEDİK SUYUNU İÇTİK GÜZEL ANILARIM BİR NEVİ ÇOCUKLUĞUM ORADA GEÇTİ İNŞAATLARDA ÇALIŞTIM KUM YÜKLEDİK TUĞLA ÇİMENTO İNDİRDİK HAYATIN ZORLUKLARINIDA ÖĞRENMİŞ OLDUK AMA YİNEDE HERŞEY ÇOK GÜZELDİ HAYATTA HERŞEY GÖNLÜNÜZÜN GÜZELLİKLERİ GİBİ OLSUN ALLAHA EMANNET OLUN HAYIRLI GÜNLER ...
bayram (04/04/2014 16:09)
Konu : iş sıkıntısı
Mesaj : asarcıkta iş sıkıntısı önemli bir konu yüksek merciler kendi yakınlarını düşünmekten diğer iş yapabilecek genç nesilleri ilçe dışına itmekte ve ilçeninin istihdamını kısıtlamaktalar üniversite mezunu bir cok gencin asarcıkta gerekli maaş ve ihtiyaç karşılığında çalıştırılması asarcığın gelişiminede yardımcı olacaktır bende üniversite okudum hatta yine okuyorum ama aileme yakın olmam gerektiği için asarcıkta çalışmak istiyorum fakat askari ücretle bile iş bulunmuyor yatırım, teşvik veyada ödenek her neyse gerekenler artık yapılsın genç nesiller değerlendirilsin.
bayram (04/04/2014 16:08)
Konu : iş sıkıntısı
Mesaj : asarcıkta iş sıkıntısı önemli bir konu yüksek merciler kendi yakınlarını düşünmekten diğer iş yapabilecek genç nesilleri ilçe dışına itmekte ve ilçeninin istihdamını kısıtlamaktalar üniversite mezunu bir cok gencin asarcıkta gerekli maaş ve ihtiyaç karşılığında çalıştırılması asarcığın gelişiminede yardımcı olacaktır bende üniversite okudum hatta yine okuyorum ama aileme yakın olmam gerektiği için asarcıkta çalışmak istiyorum fakat askari ücretle bile iş bulunmuyor yatırım, teşvik veyada ödenek her neyse gerekenler artık yapılsın genç nesiller değerlendirilsin.
ali (19/02/2014 23:24)
Konu : yol çalıması
Mesaj : asarcık samsun yılanlı derede yol kısaltma çalışması doğru mu bu yolun yapılmasıyla asarcık samsun arası yılanlı dere (kaman) yolundan 40 km ye ineceği haberi doğru mu eğer olursa asarcık için iyi olur
"Yol iyileştirme çalışmaları için etüt çalışması yapıldı. Henüz kesin bir şey yok. Biz de umutla bekliyoruz. Yeni güzergah belirlenmesi çok zor ihtimal ama mevcut yolda iyileştirme yapılabilir. Şu anki haliyle bile Yılanlı Dere yolu İlçe Merkezinden Samsun Cumhuriyet Meydanı' na 44 Km. Çalışma yapılırsa bir kaç km kısalabilir. Başarı Üniversitesi' nin o taraftan inen yol ise Cumhuriyet Meydanı' na kadar 41 km. "
Editör Notu
RECEP DEMİRCİ (21/01/2014 13:05)
Konu : Köyler eksik
Mesaj : SAYIN:Bayram Başkanım çok güzel bir site oluşturulmuş fakat köylerin bir kısmını göremedim benim köyüm dahil uluköy köyü 360 yıllık yerleşim yeri olan bir köydür asarcıkta en eski kurulan köydür
"Bayram Başkanın bu site ile hiç bir ilgisi yoktur, bilginize. Köylerin tamamı var, liste A' dan Z' ye sıralı ve aşağıya doğru uzuyor, Uluköy listenin sonlarında."
Editör Notu
fatih (26/12/2013 18:48)
Konu : kelime
Mesaj : cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. peki "MÖĞLÜT" ve "MÖYLÜT" ün anlamını söyleye bilir misiniz?? tekrar yardımcı olduğunuz için tşekkür ederim...
"Mevlîd, özel günlerde (sünnet töreni, hac dönüşü, asker uğurlama, bir ölümün 40. günü gibi) ve kutsal gecelerde, İslam'a göre son peygamber Muhammed'in doğumunu anlatan edebî metinlerin makam ve usûl ile okunmasıdır. Türkçeye Arapça'dan girmiş olan kelime, "Peygamberin doğum günü" anlamında da kullanılır. Halk arasında mevlit, mevlüd, mevlüt olarak da söylenmektedir.(Kaynak Wikipedia)"
Editör Notu
osman (25/12/2013 16:29)
Konu : fotoğraf
Mesaj : şimdi ki asarcık fotoğrafları neden yok?
"Başlıktaki fotoğrafların herhangi birini tıkladığında 2013 yılı fotoğrafları albümüne ulaşabilirsiniz. https://picasaweb.google.com/103157946129390567629/2013AsarcKVeKoyleri?noredirect=1"
Editör Notu
 1 
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
18° 20° 11°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.06404.0803
Euro4.94684.9667
Güncel Haberler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam59
Toplam Ziyaret248191